Suszone mięso

sushone mieso8

Składniki:
• 350 gramów polędwicy (może być zarówno wołowa jak i wieprzowa);
• 300 gramów soli gruboziarnistej;
• 20 gramów cukru;
• 2 łyżeczki mieszanych suszonych ziół do smaku;
• 5 gramów czerwonej słodkiej papryki;
• 5 gramów pieprzy cayenne;

sushone miesoPrzygotowanie:Mięso myjemy i suszmy ręcznikiem papierowym. Na deskę wysypujemy mieszankę ziołową i obtaczamy nimi mięso z każdej strony.

 

 

 

sushone mieso 0Sól mieszamy z cukrem. Bierzemy zamykane naczynie. Na jego spód sypiemy trzecią część soli i cukru. Mięso kładziemy na sól.

 

 

 

sushone mieso 1Resztą soli i cukru pokrywamy mięso. Musi być ono dobrze przykryte solą i cukrem. Zamykamy naczynie i wkładamy na noc do lodówki.
 

 

 

 
sushone mieso 2Następnego dnia, albo po 30 godzinach trzeba wylać z naczynia wodę. Dodajemy jeszcze na wierzch 50-100 gramów gruboziarnistej soli. Zostawiamy to w lodówce jeszcze na dwa dni. Następnie mięso przepłukujemy w wodzie, obsuszamy ręcznikiem papierowym.

 

 

 
sushone mieso 3Na deskę wysypujemy czerwoną paprykę i pieprz cayenne i nimi obtaczamy mięso.
 
sushone mieso 4
 

 

 

 

 
sushone mieso 5Pakujemy mięso w papier do pieczenia i obwiązujemy tak, żeby je móc powiesić. Zawieszamy mięso na 5-7 dni, tak, żeby nie było bezpośrednio przy oknie.

 

 

 

sushone mieso 6Potem kroimy je ostrym nożem na cienkie, prawie przezroczyste kawałeczki i jemy.
Ten przepis wyświetlono 2571 razy.

Diana Volokhova

O Diana Volokhova

W Polsce znalazłam swoje miejsce na Ziemi, a spełnienie marzeń jest coraz bliżej – zmieniłam hobby w zawód, wreszcie uwierzyłam w siebie, w swoją siłę i w to, że gotowanie to moje przeznaczenie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA
Reload the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Komentarze wulgarne, obraźliwe, nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych, zawierające SPAM, reklamy produktów, usług, komercyjnych oraz serwisów internetowych uznanych za konkurencyjne lub działających na niekorzyść www.smakarmenii.pl będą natychmiast usuwane przez administratora